Ne, VyVolení se nevracejí na obrazovky Primy. Hysterické výstupy Vladka patří do minulosti. Přesto se na Vyvoleného na Primě podívat můžete. Také je to trochu film z minulosti. Z doby, kdy režisér M. Night Shyamalan ještě natáčel dobré filmy. A tenhle je jeho pravděpodobně nejlepší.

Je to vlastně film o superhrdinech, ale jiný, než jste zvyklí

M. Night Shyamalan se rozhodl natočit v podstatě superhrdinský film v době, kdy ještě nebyly tak populární jako dnes. Už v té době si ale řekl – budu zatraceně originální. A splnil to. Hlavním hrdinou je David Dunn, jediný člověk, který přežil vykolejení vlaku. Proč přežil? Podle majitele obchodu s komiksy Elijaha Price proto, že má nadpřirozené schopnosti! Má je ale? Nebo je Elijah prostě jenom šílenec?

Bruce Willis tu konečně také používá herecký talent

V poslední době by se mohlo zdát, že Bruce Willis vlastně není moc dobrý herec. Je to ale tím, že v poslední době už jenom převážně vydělává peníze a hraje pořád ty stejné postavy v různých akčních filmech, které od sebe nelze téměř rozeznat. V době Vyvoleného ještě skutečně hrál a zejména jeho scény se Samuelem L. Jacksonem na vozíčku jsou vyloženě požitkem.

Je to film o objevení superhrdiny v sobě samotném

Zatímco jiné superhrdinské filmy musejí mít nějakého padoucha, Vyvolený je výjimečný (i když, jak se to vezme – pokud jste už film viděli, asi víte, o čem mluvíme). Není tu žádný padouch, žádné velkolepé akční scény, při kterých se zboří polovina města. Jenom David Dunn hledající superhrdinu sám v sobě, který má místo uniformy velkou pláštěnku. Zní to nudně? Nebojte, není to nuda!

Je to překrásný film

Je až s podivem, že posledních několik filmů režiséra M. Nighta Shyamalana vypadá tak tuctově, až podprůměrně. Vyvolený byl jeho druhým snímkem po Šestém smyslu a vypadá nádherně. Každá scéna a její kompozice působí neskutečně promyšleně do posledního detailu stejně jako každý pohyb postavy a emoce. Sakra, pane režisére, kde jste se ztratil?!

Je tam zase velký zvrat

Jasně, spousta lidí ho považuje za stupidní, ale řekněte sami – čekali jste TOHLE?