Myslivost je u nás velmi oblíbená, věnují se jí desetitisíce lidí a všichni do jednoho jsou pomýlení. Na rozdíl od široké veřejnosti, která tak nějak tuší, že…

1. Není pěkné zabíjet, co se v lese šustne

Většina myslivců nedělá myslivost kvůli ochraně přírody, ale kvůli lovu, respektive proto, aby si mohli na něco vystřelit, což má za následek, že uspořádáme hon, sejmeme vše, co se v lese hýbe (často včetně jiného myslivce), a pak to vyskládáme na zem a troubíme nad tím kolektivně na trubku, jací jsme pašáci, že jsme brokovnicí z metru trefili do ksichtu bažanta.

2. Myslivci moc pijí

K myslivosti neodmyslitelně patří alkohol, což má za následek velké množství incidentů na honech. Protože se myslivci hystericky bojí, že se přijde na to, že jsou bandou notorů, řeší se to tak, že před honem se pozve policie + televize, natočí se, jak pár myslivců v sedm ráno dýchne, a jen policejní a televizní vozy zmizí po polňačce věnovat se něčemu smysluplnějšímu, hurá otevřít placatky a mejdan s bouchačkami může začít. Kdyby se totiž myslivci testovali na alkohol namátkově v závěru honu přímo v lese maskovanými policisty, došli by brzy myslivci.

3. Myslivci lžou

Myslivci a jejich myslivecká periodika pořád pindají, že je třeba regulovat zvěř, zatímco regulovat je třeba jen divočáky. Ano, víme, vystřílet by se měli i bobři, ale to se nesmí. Všeho ostatního je u nás spíše pomálu, takového zajíce nikdo neviděl deset let, ty vycpané nepočítáme. Myslivci by tedy měli doplňovat krmelce a starat se o les, ale nic krom sviní nelovit, což se neděje, protože myslivci chtějí střílet.

4. Myslivci jsou nechutní

Jediné, co je na myslivosti sexy, je Dominika Myslivcová a její růžový deníček. Jinak jsou myslivci zapaření a zpocení a mají velmi nesexy uniformy. Krom toho smrdí a táhne z nich alkohol. Neexistuje jediná milovnice chlapů v uniformách, která by dávala jen tak pro nic za nic myslivcům.

5. Myslivci mají zbraně, které do jejich rukou nepatří

Myslivci mají bohužel k dispozici opravdové zbraně, se kterými se dopouštějí strašných věcí. Čert vem, že střelí v afektu manželku, ale oni drze používají kvér třeba také v lese či jím hrozí pachatelům drobné trestné činnosti, kteří se tak dostávají do nevýhody. Myslivcům, stejně jako dalším nezodpovědným a podivným skupinám obyvatelstva, ostrá zbraň do ruky samozřejmě patří jen v mimořádných případech. Jinak by se toto mělo zakázat, stejně jako celá myslivost!