Všechny holky po třicítce dneska večer v televizi slaví svátek, bude tam totiž naše včelí matka Bridget, britská zoufalka, co má problémy s váhou, se svými rodiči, s láskou, s muži, s alkoholem, s prací, s potřebou říkat vše na rovinu a se svetrem s jelenem.

Deník Bridget Jonesové je dneska už klasika vztahových komedií, která se nejprve stala hitem jako kniha a poté hitem i jako film.

S hlavní postavou se ztotožňují ženy po celém světě, protože Bridget si na nic nehraje a je úplně normální, tedy ve skutečnosti pro své okolí nenormální, bláznivá, hysterická, nerozhodná, zmatená a roztomile trapná. Prostě žena!

Dnes večer ve 20:15 na Primě se samy přesvědčíte, že jste stejná, protože:

1. Hubneme a pak se zase přežíráme

Je jenom specialitou ženy nejíst před důležitým večírkem celý týden a být živa jen z jedné mrkve denně, ale jakmile je po něm, s chutí sníme klidně celou husu. Neustále řešíme diety a kila a váhu, desetkrát se převlékáme, dokud nevypadáme štíhle, a stahovací prádlo vlastníme taky.

2. Chceme chodit s bídáky nebo spát se svým šéfem

Na hodné kluky nejsou ženy zvědavy. Přitahuje nás největší grázl v okolí, který nás má samozřejmě na salámu. Jednak proto, že ho toužíme změnit, pak chceme, aby se do nás zamiloval a ostatní ženské žárlily na to, že jsme tak skvělé, že jsme to dokázaly.

Navíc takový cápek má většinou postavení a moc, je to alfa samec a vypadá vždycky dobře. Když je to náš šéf, čicháme z toho výhody i pro naši kariéru. Na jedné straně mu šplháme po zádech, na té druhé chceme být po jeho boku jako podpora, aby nám byl vděčný a říkal nám, že bez nás by to nedokázal.

A po tomhle celém samozřejmě přijde vášnivý a hlavně zakázaný sex.

3. Na večírku vytáhneme klidně i dvě lahve a krabku cigaret

Paříme, ale neříkáme to nahlas. Na večírku jen se svými blízkými se prostě zřídíme, jak zákon káže, protože víme, že to zůstane jen mezi námi. Většině žen nejsou cizí ani dvě lahve vína za večer. Ráno máme sice kocovinu, ale zase to byla prima juchanda a skvěle jsme si zařádily. Ta bolavá hlava po třiceti cigaretách jednou přejde, ale to přehulení bylo fakt naposledy!

4. Posloucháme blbé kecy matek

A ty ještě nemáš dítě proč? Už máš aspoň chlapa? A já ti říkám, aby ses dala dohromady s tím Pepou z Mikulova, to je hodný, pracovitý kluk a má rád děti! Podívej se, jak ty žiješ, vždyť to není možné!

Zdrháme z návštěvy u rodičů, jakoby nám za patami hořelo, a pak z těch keců zvracíme ještě v autě.

5. Myslíme si, jak jsme samostatné singles, ale pořádný chlap nám chybí

Máme práci, pořádný plat, bydlíme samy v hezkém bytě, kupujeme si krásné věci, umíme si navrtat polici a sestavit postel z Ikea. Doma máme sadu nářadí, ovládáme základní údržbu auta, a když se nám chce, zaletíme si na víkend do Londýna. Ale!

No právě.