Vladimír Kulich

Vladimír Kulich se narodil 14. července roku 1956 v Praze. Svoji hereckou kariéru započal ve státním československém divadle. Jeho otec, který pracoval v armádě, mu během sovětské okupace zařídil útěk z okupovaného Československa. Podplatil pohraniční hlídku na hranicích s Rakouskem. Poté Kulich utekl do Kanady, kde byl zázračně objeven Johnem Fergusonem a stal se profesionálním hokejistou. Svoji první smlouvu podepsal s New York Rangers a také reprezentoval Kanadu v roce 1977 v mezinárodní námořní soutěži. Mezi lety 1981 až 1991 vlastnil půjčovnu raftů na řece Chilliwack v Kanadě.

Díky svému vzhledu a výšce hrál spoustu ranařů a gaunerů. Můžeme ho ve vedlejších rolích zahlédnout ve filmech Equalizer, v seriálu Vikingové, ve filmu Vikingové, Ironclad a dokonce si zahrál i v seriálu Akta X.

Svůj hlas propůjčil ústřední postavě Ulfrica Stormcloaka v jedné z nejúspěšnějších počítačových her všech dob, The Elder Scrolls V. – Skyrim.

Své role si zahrál po boku několika výherců cen akademie, jako je například Denzel Washington, Chtistopher Plummer, Max Von Sydow, Paul Giamatti, John Savage a Antonio Banderas.

Karel Roden

Karel Roden se narodil 18. května roku 1962 v Českých Budějovicích. Jeho otec i dědeček byli taktéž herci. Nejprve vystudoval keramickou školu v Bechyni a poté byl přijat na DAMU, kde poznal své kolegy, které dnes na obrazovkách vídáme také, například Ivanu Chýlkovou, Vilmu Cibulkovou, Jitku Asterovou, Evu Holubovou, Petra Kracíka nebo Veroniku Žilkovou. Po dokončení studia hrál v divadelních souborech DISK, v Divadle na Vinohradech (1985), v ústeckém Činoherním studiu (1988–1992), v Národním divadle (1993) nebo například v Divadle Na Zábradlí.

V roce 1993 Roden odjel do Velké Británie, kde si zdokonalil angličtinu a navštěvoval různé herecké kurzy. Potýkal se zde s finančními problémy, tak se mimo herectví živil v Británii potiskem triček. Právě ve Velké Británii si Roden vytvořil kontakty, které v budoucnu využil. Jeho první role pod zahraniční produkcí byla role zločince Emila Slováka v psychologickém dramatu 15 minut. Zde si zahrál po boku Roberta De Nira. Další zápornou roli – advokáta upírů – získal ve filmu Blade 2. Postupně se tak začal prosazovat jako dobrý záporák se slizkými rysy a netrvalo dlouho a přišla další záporná role. Tou byl šílený nacista Strucker ve filmu Neprůstřelný mnich.

Skvěle také ztvárnil roli psychicky narušeného nacistického vojáka, který se chce dostat do Ameriky ve filmu Poslední výsadek. Zahrál si také po boku Geralda Butlera ve filmu Rocknrolla.

Z jeho českých filmů můžeme vyjmenovat Kuře melancholik, Bathory, Habermannův mlýn, Hlídač č. 47, Alois Nebel a mnoho dalších. Byl několikrát nominován na cenu Český lev v kategorii nejlepší herec. Tuto cenu v roce 2008 vyhrál právě za snímek Hlídač č. 47.

Ve svém soukromém životě rád posiluje, věnuje se své zahradě a maluje. Jeho první partnerkou byla Ivana Chýlková, se kterou se poznal již na akademii. V současné době je jeho partnerkou Jana Krausová. Ta ovšem nemůže mít děti, a tak jsme jeden čas mohli sledovat aféru, kdy se Roden a Krausová dostali do milostného trojúhelníku společně s Rodenovou zubařkou Laurou Čekanovou. Krausová však chtěla Rodenovi dopřát pocit rodičovství, a tak mu povolila udělat si dítě s Čekanovou.

S Čekanovou posléze začal žít druhý život a Laura mu dala dvě děti. Dceru Sofinku a syna Karla. Roden dodnes pokračuje v nevšedním milostném životě.

Roden je znám tím, že nevyhledává novináře a nerad se baví o své práci. Diváky spíše odkazuje na filmy, ve kterých hraje, protože dle jeho tvrzení můžeme v jeho filmech jeho osobu poznat lépe, než zná on sám sebe.

Aňa Geislerová

Aňa Geislerová se narodila 17. dubna 1976 v Praze. Po dokončení základní školy se dostala na Pražskou konzervatoř, kde však nevydržela. Tehdy začala svou kariéru jako modelka. V tomto oboru se však moc neproslavila. V roce 1991 přišla její první role ve filmu Ondřeje Trojana Pějme píseň dohola. Ve stejném roce ztvárnila hlavní roli ve filmu Requiem pro panenku v režii Filipa Renče. Tento film znamenal pro Aňu první větší úspěch. Rychle se tak dostala do podvědomí společnosti. A také kritiků.

Geislerová si v zahraničních filmech zahrála spoustu menších rolí. Zejména byla žádaná německou produkcí. Jejím největším úspěchem v zahraničí byla role Lenky Fafkové ve filmu Anthropoid. V současné době je Aňa nejobsazovanější českou herečkou. Známe ji například z filmů Kuře melancholik, Želary, Kráska v nesnázích, Návrat idiota, Štěstí, Medvídek nebo také Výchova dívek v Čechách.

Aňa je držitelkou pěti Českých lvů. V současné době žije se svým manželem Zdeňkem Janáčkem, který je divadelním režisérem, v Praze. V nedávné době zvítězila v anketě o nejoblíbenější českou herečku (MF Dnes).

Petr Jákl

Petr Jákl se narodil 14. září 1973 v Praze. Odmala se věnoval sportu, o čemž svědčí i jeho titul z Fakulty tělesné výchovy a sportu z Karlovy univerzity v Praze. Je desetinásobným šampionem České republiky v judu. Jeho sportovní kariéra vyvrcholila v roce 2000 v Sydney, kde reprezentoval svoji zemi na olympiádě. Od roku 1992 se také věnuje filmovému průmyslu. Začal jako herec menších rolí a kaskadér, čímž se dostal do hledáčku hollywoodských producentů.

Natáčel například s režiséry Bessonem (Johanka z Arku) a Robem Cohenem, kteří mu dopomohli k rozvinutí jeho hereckého potenciálu. Zahrál si mimo jiné ve filmu Eurotrip, Česká spojka nebo Vetřelec vs. Predátor.

Později se Petr začal věnovat spíše režii a produkci. Debutoval svým filmem Kajínek, který je dodnes v zahraničí považován za nejlepší český thriller. Nedávno se v našich kinech objevil také film Ghoul, se kterým mu pomohla právě známost z minulosti Rob Cohen, díky němuž měl film větší úspěch v zahraničí než u nás. Petr vlastní kaskadérskou agenturu a pořádá kaskadérské kurzy.

V současné době připravuje film Jan Žižka, na který diváci již dlouho čekají. Spolupracuje také s Danielem Vávrou a jeho prestižním studiem Warhorse na počítačové hře Kingdom Come – Deliverace, která zachycuje husitskou dobu. Podle informací se ve hře má sám Jákl objevit coby holohlavý rytíř, který chce pomstu.

Vladimir Furdík

Vladimír Furdík se narodil v roce 1970 v Českos­lovensku. Kariéru však na domácí scéně nevybudoval. Už od svých dvaceti let působí v Hollywoodu coby kaskadér a herec a bohužel se o něm u nás doma moc neví. Se svou výškou (185 cm) zvládá běžné kaskadérské kousky, jako je jízda na koni, šerm, práce s ohněm nebo tvrdé pády.

Jako kaskadér si zahrál například ve filmech Tristan a Isolda, Eragon, Válečný kůň nebo také v bondovce Skyfall. Jako herce ho můžete zahlédnout ve filmu Princ z Persie: Písky času, Sherlock Holmes: Hra stínů, Prometheus, Thor: Temný svět, Království nebeské, Robin Hood nebo také Sněhurka a lovec.

Na place se mu prý neřekne jinak než „Furdo“. Dá se říct, že tento člověk se nyní na hollywoodské scéně objevuje asi nejvíce ze všech Čechů. Nyní se naplno věnuje vedení kaskadérského týmu Her o trůny, kde si sám zahrál roli chladného „Krále noci“, největšího zla ve scénáři seriálu.