Po smrti herce Coryho Monteitha (31) ze seriálu Glee se zase po delší době začalo psát o závislostech celebrit na návykových látkách. V Coryho krvi byl nalezen mix alkoholu a heroinu. Přitom heroin je droga, která je pro většinu narkomanů takovou konečnou, ze které se málokomu podaří dostat zpět. Z českých celebrit to zvládla Tereza Pergnerová. Kdo jsou ty zahraniční?

Robert Downey Jr.

Robert byl v průběhu devadesátých let mnohokrát zadržen policií kvůli držení drog. Se svou závislostí na heroinu bojoval zejména během natáčení seriálu Ally McBeallová, který nakonec musel opustit, aby nastoupil na léčení. Dnes je čistý.

Samuel L. Jackson

Když Samuel zkolaboval po příliš velké dávce heroinu v krátké době potřetí, přestal s ním. „Byl jsem mimo. Byl jsem šílený. Nebyl jsem vůbec šťastný z toho, kým jsem, tak jsem toho nechal.“

Steven Tyler

Frontman Aerosmith uveřejnil nedávno ve své autobiografii, že týdně utrácel 2 tisíce dolarů za heroin, kokain a alkohol. Závislosti se zbavoval na léčení.

Eric Clapton

Zpěvák a skladatel na čas zmizel do ústraní v anglickém Surrey, vykašlal se na muziku a začal brát heroin. Ze závislosti se dostal sám. Toto období svého života považuje za velice temné a nerad se k němu vrací.

Phillip Seymour Hoffman

Oceňovaný herec se letos přihlásil na desetidenní odvykačku poté, co šňupal heroin. Jedná se zřejmě o nejkratší závislost na droze a nejkratší pobyt na odvykačce v historii lidstva.