Řešíte, kam letos na dovču? Poradíme vám…

1. Norsko

Příhodná dovolená pro rodiny, které už druhý den neví, jak zabavit svoje děti. V Norsku vám je zabaví celkem bez problémů. Je to sice dražší varianta než babybox, ale aspoň se u toho podíváte na památky. Navíc dá hodně práce a umu zastrčit do babyboxu dítě starší dvou let.

2. Sýrie

Ideální destinace pro všechny, kteří se nechtějí celý den jen válet na pláži. Místo chytání bronzu možná chytnete nějakou jinou slitinu, ale pořád z toho bolí zadek míň než po jízdě na nafukovacím banánu taženého člunem. Když vás teda netrefí do zadku zrovna. Zároveň ušetříte za zpáteční cestu, protože se stačí chytit party podobných na pláži se nepovalujících nadšenců, kteří odtud denně korzují. A když vás na hranicích nevyčmuchá Tomio Očimura se svou cestovní šibenicí nebo nějaký jiný komisař Rex, tak budete mít na co vzpomínat do konce života. Minimálně ti správní Češi vám to nikdy nezapomenou.

3. Antarktida

Vzhledem k tomu, že je tam teď půl roku polární noc, tak vám nehrozí úpal ani úžeh. A na nějaké ty omrzliny ještě nikdo neumřel. Tedy dvakrát za sebou. Jinak umřelo na omrzliny už docela dost lidí. O dost víc než po napadení medvědem. Kterých je tam ale taky dost.

4. Čína

Nejen že vás při příjezdu budou vítat máváním, ale když navíc řeknete, že jste prijechali from Czechia, tak vás možná ani nezavřou a nechají vás zase odjet. A u toho vám budou zase mávat. A pak už budete zpátky doma a oni vám budou pořád mávat.

5. Rusko

Když do Ruska vstoupíte přes jeho hranice s Ukrajinou, tak máte dovolenou do konce života. Po obvinění, že jste po cestě přejeli 17 ruských novinářů a pokusili se sestřelit Vladimira Putina, který zrovna na svém cvičeném orlu jako první člověk překonal rychlost zvuku, dostanete takových 1415 let. Že je v Rusku ještě větší zima než na Antarktidě, asi víte. Naštěstí vás bude hřát vědomí, že vám čínský lid ještě pořád mává.