Pokud chcete mít kvalitní vztah, musíte se o něj starat. To znamená, že budete muset začít se změnami a péčí hlavně u sebe. Je spousta věcí, které můžete zlepšit a které posílí váš vztah. Víte, kteří 4 zabijáci ničí vztahy?

1. Sobectví

Nejdřív jsme zamilovaní, pro druhé bychom se nejradši rozkrájeli a po čase je právě péče o druhé to nejvíc otravné, co nás může potkat. Postupem času začínáme upřednostňovat především sami sebe a své potřeby, což je špatně.

2. Snaha je u konce

Cítíte na sobě, že jste se přestala snažit cokoli vylepšovat? Pak víte o dalším zabijáku vztahu. Snaha je také důležitou věcí, která drží vztah pohromadě a která nás vede kupředu. Pokud přestanete mít snahu mít krásný a spokojený vztah, míříte do záhuby.

3. Lež má krátké nohy

Lži, lži, lži. Nemusí jít jen o ty zákeřné lži, ale i o ty z milosrdenství. Nelžete partnerovi víc, než je dobré? Opravdu mluvíte jen pravdu a jste upřímní, nebo si pro partnera pravdu upravujete? Mějte na paměti, že lež má krátké nohy, a tak se na ni dříve nebo později stejně přijde.

4. Nekomunikujeme, a to nás ničí

Ze začátku dokážeme propovídat celé noci a postupem času se zmůžeme na pár vět denně. Pokud s partnerem nekomunikujeme, dojde po čase k oddálení a odcizení. Z takových temnot se dostává už jen těžce zpět.