Peníze, peníze a zase ty peníze. Jsou příčinou našeho štěstí, smutku, nervozity i krachu vztahu. Proč? To by nás samotné zajímalo. Proč se necháváme tolik ovlivnit naší finanční situací a neužíváme si víc povznášejících a oduševnělejších věcí?

Ať už se vám to líbí, nebo nelíbí, ať už s tím souhlasíte, nebo nesouhlasíte, peníze dělají ve vztahu prostě čas od času neplechu a nelze to změnit. Nebo snad ano? Tady máte 4 důvody, proč bývají finance takovou Achillovou patou vztahů.

1. Moje, tvoje

O svých penězích si chceme přirozeně rozhodovat sami, a tak se nedivte, že čas od času přijdou momenty, kdy s partnerem prostě nenajdeme stejnou řeč.

2. Tajnůstkáři nás zabíjí

Pokud žijete s člověkem, který před vámi téměř vše, co se týká financí, tají, nedivíme se, že dochází k častým dohadům. Pak si totiž přijdete, jako když žijete s cizincem.

3. Provinilost nás dostává do slepé uličky

Znáte ten pocit, kdy si koupíte ty krásné modré šaty a celou cestu domů vymýšlíte výmluvy, proč jste si je koupila nebo se jejich koupi snažíte ututlat? Jste na nejlepší cestě k hádce.

4. Ženy by měly vydělávat míň, nebo ne?

Muži si moc neužívají, když jejich drahá vydělává znatelně víc než oni. Nedokáže se s tím jejich ego dostatečně dobře poprat a vznikají problémy, tomu se prostě nevyhnete.