Milovníci kýčovitých míst, ze kterých láska a romantická atmosféra jen stříkají, si v tomto článku rozhodně přijdou na své. Pokud tedy nějaké takové romantické místečko sháníte, máme pro vás tipy rovnou 3.

LONDÝN

Všichni, co se vydají do Londýna, rozhodně musí vidět ty nejznámější památky jako Westminsterské opatství, Tower, Tower Bridge nebo Buckinghamský palác. Londýn je navíc plný muzeí, která jsou oproti těm ostatním největší a nejlepší na světě. Po dni stráveném po památkách si nezapomeňte večer zajít na nějaký muzikál na West Endu. Jestli vám ještě stále bude chybět romantika, nevynechejte projížďku lodí po Temži.

PAŘÍŽ

Paříž je od nepaměti městem lásky a elegance, proto je pro romantické chvíle jako stvořená. Pokud se chystáte do Paříže, připravte se na město, ve kterém jídlo i život hrají všemi barvami. Navíc každou ženu dostane do kolen šarm širokých ulic a třpyt luxusních obchodů.

ŘÍM

Koloseum, chrám svatého Petra, Vatikán, Španělské schody, Andělské město už zná asi každý. Vy si ovšem užijte západ slunce za chrámem svatého Petra nebo božský pohled na město z letohrádku Villa Lante. Římané milují pikniky, a tak nezapomeňte na jeden zajít do parku u Villy Celimontana. Lahodné italské uzeniny a sýry nesmí chybět před večeří a ani o víno v tomto městě není nouze.