Slavný horor 3:15 zemřeš z roku 2005 je remakem filmu Horor v Amityville z roku 1979. Oba filmy pojednávají o strašidelném domě, kde se kdysi staly záhadné vraždy.

Filmový příběh zasazený do 70. let minulého století nám představuje George Lutze, který se svou manželkou Kathy a maličkou dcerou Melissou právě našli vysněný dům k bydlení.

Od nastěhování se do domku v Amityville je neodradí ani zvěsti o tom, že v domě došlo k záhadným vraždám.

Rodina prožije v domě několik klidných dnů, pak ale klid končí. Suterénem domu se ozývá tajemný šramot, na vyděšenou Melissu mluví tajemné hlasy. Záhadné události se množí a začíná být jasné, že v domě něco je.

Historie skutečného domu v Amityville na Long Islandu je opravdu děsivá a je nasáklá krví šesti lidí. Skuteční manželé Lutzovi se do domu totiž nastěhovali v roce 1975, bylo to pouhých 13 měsíců poté, co v domě Ronald DeFeo zabil svých šest příbuzných.

V domě bydlel bohatý a despotický obchodník Ronald DeFeo, který měl obrovské problémy se svým drogově závislým synem Ronaldem.

Dne 13. listopadu 1974 přišel Ronald mladší do hospody a kamarádům oznámil, že někdo zřejmě zabil jeho rodiče. Do domu přijeli kriminalisté a zjistili, že celá rodina je vyvražděna.

Vrah nejprve zabil v ložnici Ronalda staršího a jeho manželku Louisu. Pak vystoupal do patra a zabil dvanáctiletého Marka, devítiletého Johna, třináctiletou Allison a nakonec osmnáctiletou Dawn.

Policisté byli přesvědčeni, že musel zabíjet Ronald DeFeo. Mladík dlouho zapíral, ale pak se údajně složil a kriminalistům řekl, že ve vzteku nejprve zabil svého otce a pak další členy rodiny.

Ronald tvrdil, že ho k vraždě dohnaly hlasy v jeho hlavě. K vraždě ho prý donutila žena v kápi, která mu v 3:15 dala do ruky zbraň a poslala ho zabíjet. Ronald byl nakonec odsouzen na 125 let vězení.

Jenže otázkou je, zda skutečně vraždil drogově závislý mladík. A nebo přinejmenším zda náhodou neměl komplice. Svědci totiž vypověděli, že osudnou noc viděli ženu v kápi, jak něco hodila do potoka. Bylo kolem 3:15 hodin ráno. Kriminalisté se k potoku vypravili a skutečně našli vražednou zbraň.

Kdo byla žena v kápi? Část vyšetřovatelů rozvíjela hypotézu, že rodinu vyvraždila osmnáctiletá dcera Dawn, která byla od dětství divná a stranila se zbytku rodiny. Mohla zabít všechny v domě, hodit pušku do potoka a pak se vrátit zpět do domů a další zbraní zastřelit sama sebe?

Každopádně Lutzovi v domě hrůzy vydrželi pouhých 28 dnů. Pak dům vrátili zpět realitním makléřům. Dům a pozemek byly několikrát prozkoumány parapsychology, kteří tvrdí, že nemovitost stojí na půdě starého indiánského pohřebiště a duše indiánů zde nemohou nalézt klid.

Nadpřirozené jevy, které Lutzovi popsali a jak je sesbírala wikipedia.org:

Georgovo chování se změnilo. Stal se odtažitým, nekomunikoval s rodinou. Každou noc se budil ve 3:15 (údajná doba, kdy došlo k vraždám).

Dveře v domě se samy otevíraly a zavíraly.

Ve vzduchu byly cítit vibrace a zvláštní chlad.

V noci se ozývaly nevysvětlitelné zvuky a kroky, které údajně zaslechli i přátelé Lutzových.

Předměty se samy od sebe pohybovaly a měnily místo.

Kathy o samotě cítila, jak se jí někdo dotýká.

Pes odmítal chodit do horního patra.

Zámky na všech dveřích se zároveň rozbily a Lutzovi je museli vyměnit.

Okna v patře se při vstupu do místnosti sama zabouchla.

Na stěnách se objevovaly skvrny a vytékal z nich sliz.

Někteří členové rodiny ve spánku levitovali.

Něco neviditelného lezlo k Lutzovým do postele.

Obličej Kathy se na několik hodin proměnil v obličej velmi staré ženy.

George zakopl o předmět ve tvaru lva a na jeho noze se objevila stopa po zubech.

Rodina objevila pod schody zvláštní červený pokoj, který nebyl v plánech a jejich pes se k němu odmítal přiblížit.

Na fotografii pořízené během pozdější seance se objevilo malé dítě, vykukující z jednoho z pokojů v patře.

V úterý 9. 6. přinese eXtra.cz 2. díl hororové série na téma Texaský masakr motorovou pilou