Začalo to v osmdesátých letech, kdy mladý Američan Richard Simpkin začal sbírat podpisy svých oblíbených sportovců. Pak se ale rozhodl, že si se známými osobnostmi bude raději pořizovat fotky.

Od roku 1990 začal číhat před hotely a restauracemi. Stal se z něho skutečný odborník a po čase už znal ta správná místa a události, kde mohl některou celebritu k vyfocení ulovit. S některými hvězdami má hodně zajímavé historky.

„V roce 2007 jsem v tmavé uličce u jedné losangeleské restaurace potkal Jacka Nicholsona. Stál tam sám a kouřil. Prohodili jsme pár vět, ale vyfotit se se mnou nechtěl, protože na sobě zrovna neměl své proslulé sluneční brýle. Řekl mi, že se mu ale líbím, a když odjížděl z večeře, jako jedinému ze zástupu paparazzi a fanoušků mi snímek dal.“

S jednou slavnou osobností se mu dokonce povedlo uzavřít přátelství! V roce 1997 se fotil se zpěvákem INXS Michaelem Hutchencem, který ho následně pozval na pětiměsíční skládání alba ve studiu.

Richard se přitom brání, že by měl být jen jedním z posedlých stalkerů populárních hvězd. „Asi nejzajímavější částí na celé věci je skutečnost, že mě dneska vlastně celebrity vůbec nezajímají, tak jsem to měl jenom jako dítě. Tolik let jsem strávil nad touto kolekcí, abych mohl dát dohromady výstavu, kterou ještě nikdy nikdo neviděl, a to se mi myslím podařilo. Zdokumentoval jsem dvacet pět let svého života s těmi nejslavnějšími, nejvíce ikonickými lidmi 20. a 21. století.“

Celý projekt Richard & Famous ukončil v roce 2013. Deset kousků z jeho rozsáhlé kolekce si prohlédněte v galerii.