Vít je génius v umění vyvolat zdání prosperity, a to za velmi složitých podmínek, viz jeho neuvěřitelné přesvědčení Čejkové, aby si jej v roce 2005 vzala přímo ve věznici, kde si odpykával osmiletý trest za finanční podvody.

I z toho se dostal famózním fíglem. Tak dlouho přesvědčoval soud, že potřebuje závažnou operaci kotníku (dvakrát měl kvůli vazům přerušený výkon), až mu právě zdravotní stav výrazně dopomohl k propuštění v březnu 2009, aby ho 38 (!) dnů po propuštění načapal deník Aha!, jak nastupuje v soutěžním zápase třetí třídy za AFK Horoměřice.

Unikátní byl i začátek jeho následně soudem řešeného manželství s Čejkovou. Údajně, prý, jedna bába povídala, určitě to není pravda, jej při náhodném setkání na Václavském náměstí vytáhl herec Jiří Krytinář na večírek TV Barrandov s tím, že tam bude Čejková, a Vít si půjčil sako a zkusil na ni svou prý oblíbenou fintu zvanou „bankovka plná peněz“, ale to mohou být jen takové povídačky.

Dnes je Vít čtvrtým rokem v režimu „člen exekutivy Barcelony“ a mimořádně snadno se mu daří před českými celebritami budit dojem, že je v Barceloně de facto ředitelem klubu. Redakce eXtra má zdokumentován způsob, jakým se Vítovi podařilo dostat na seznam „přátel sponzorů“ klubu (toto vám umožní přístup na stadion a do tréninkového areálu mimo zápasy a rovněž vás i s doprovodem na zapůjčenou permanentku na libovolný zápas pustí), ale z taktických důvodů ho neprozradíme, protože nás baví, jak české celebrity Jiřím Langmajerem počínaje a internacionály Bergrem a Šmicrem konče skutečně věří tomu, že je Campem Nou provedl člen vedení klubu, o kterém netuší, že mu budou doživotně zavázáni a kontakty a fotografiemi s nimi bude Vít zaštiťovat své další aktivity (má například fotbalovou jedenáctku, ve které pro zájemce o sponzoring „hrají“ všichni internacionálové, kteří s ním byli v Barceloně na Camp Nou).

Vít je génius psychologie a manipulace. Ve věznici ve Všehrdech získal taková privilegia, že když prasklo, že dozorcům pomáhá i s kontrolou pošty, musel za trest do jiného typu zařízení. Velmi zle na něj vzpomíná například tam uvězněný sochař Pavel Opočenský (61) nebo bývalý ministr financí Ivo Svoboda (68).

Vítovi ale nic nebrání fotit se na společenských akcích, má vlivné přátele mezi novináři (do Barcelony s ním málem vděčně vyrazil i autor článku, který se s ním kamarádil, než se probral, a kterému už bylo vyhrožováno, že ho Vít zesměšní společnou komunikací, pokud o něm bude takto psát, s čímž je autor smířen, Vít ostatně neváhal zveřejnit ani soukromou korespondenci s vlastní dcerou). Legendární jsou jeho pobyty ve Špindlu, kde v bundě s logem Audi (další obrovský sponzor Barcelony) díky vlivnému kamarádovi prakticky reprezentuje navenek automobilku u nás v roli „emisara“.

Vít už není tím, kdo slibuje podnikatelům úvěry od bank, kasíruje zálohy a mizí, za což byl mj. odsouzen, dnes se pro nás velmi zábavně prezentuje jako významný podnikatel a důležitá osoba v FC Barcelona, kam ale skutečně české celebrity vezme na zápas, jak slíbí.

Harry Jelínek českého šoubyznysu prostě ještě zdaleka neřekl poslední slovo, a že někdy říká neuvěřitelné věci. Za vše hovoří jeho nedávné tvrzení v deníku Aha!, že jeho dcera mluví už ve třech měsících anglicky, v redakci pro změnu aktuálně frčí hláška jednoho z jeho blízkých přátel, který pro redakci jeho jobovky monitoruje: „On má někdy neuvěřitelné věci. Tuhle vyprávěl, že má od Bayernu Mnichov nabídku na stejnou práci jako v Barceloně, asi to odmítne, ale bylo by to asi tak za miliardu korun ročně.“

V galerii si prohlédněte Markův společenský vzestup, a pokud vás téma zaujalo, napište nám.

Znáte stejně jako my tajemství Markovy infiltrace do Barcelony? Věříte Markovi vše, co říká, a myslíte si, že ho chceme poškodit? Byli jste s Markem v Barceloně? Dokáže Bayern s Markem v představenstvu vyhrát příští ročník Ligy mistrů? Napište nám na redakce@extra.cz