Pokud vám už bylo 30 a ještě se světem trmácíte bez stálého partnera, pravděpodobně nebudou patřit Vánoce mezi vaše nejoblíbenější svátky.

Naštěstí máte pořád ještě na výběr. Buď zůstanete sama doma a budete dělat, že Vánoce neexistují, nebo se nakýblujete ke svým rodičům, přejíte se máminým cukrovím a budete slzet u pohádek, a nebo třeba využijete pohostinnosti svých homosexuálních přátel a vyrazíte společně s nimi na některý z dekadentních večírků.

Ať už se rozhodnete pro cokoliv, tohle budou aktivity, které s vámi pravděpodobně budou sdílet i ostatní singl vyzobané slunečnice.

1) Budete se radovat z každého vánočního nebo novoročního přání od muže a budete mu klást zvláštní význam. Možná na něj odpovíte nějak takhle. „Tobě také přeji veselé Vánoce. Nezajdeme na drink?“

2) Dokola se budete pohoršovat nad trapnými fotografiemi dětí u vánočního stromečku na Facebooku a budete utěšovat samu sebe tím, že vy byste to takhle tedy rozhodně nechtěla!

3) Přesvědčíte samu sebe o tom, že tohle jsou už opravdu vaše poslední „singl“ Vánoce. Příští rok to už bude totiž úplně jinak.

4) Jelikož se utěšíte tím, že příští rok už to bude jiné, a máte tudíž dostatek času na hledání svého vysněného muže, letošní svátky si pravděpodobně opravdu užijete.

5) Pokud vás přeci jen ochromí deprese, cukroví a bramborový salát vás z ní rychle dostanou.

6) Svařáky, punče a vaječák také nejsou k zahození.

7) Pravděpodobně se pohádáte se svojí vlastní matkou, protože si uvědomíte, jak moc se jí ve všem podobáte.

8) Jenže vaše matka vás už ve vašem věku dávno měla, takže nemáte žádný protiargument, pokud se s ní budete dohadovat „o svém zkaženém životě“.

9) Konečně se vás všichni přestali ptát na muže. Stálo to roky úsilí a dřiny, ale konečně už všichni přestali i doufat.

10) Těšíte se, že celé rodině vyrazíte příští rok dech s tím, až si domů na svátky přivedete pana Božského.

11) Ještě máte ale celý rok. A teď je čas na cukroví a na pohádky…

12) Od Nového roku začnete úplně znova.

13) Ale do Silvestra je ještě moře času…