Jedenáctiletý Gabriel Muniz je v jistém slova smyslu stejný jako většina jeho kamarádů – celou svou duší miluje fotbal, který hraje každý den. Ale na rozdíl od svých spoluhráčů nemá chodidla, kterými by do míče kopal stejně bezproblémově jako oni.

Malý Brazilec se narodil s postižením zvaným apodia – vrozeným nevyvinutím nohou. I přesto se Gabriel naučil chodit. „Začal chodit dříve, než promluvil. Bylo to neuvěřitelné,“ uvedla jeho maminka Sandra.

Když začal chodit do školy, zamiloval si kopání do míče, dostal se do školního fotbalového týmu, a dokonce získal několik medailí. Fotbal je pro něj vším. „Jediné, co neumím, je létat,“ uvádí statečný sportovec.

V případě, že jde ven nebo do školy, nosí na nohách protézy, ale když jde s kluky hrát fotbal, odhodí je a běhá tak, jak jej příroda stvořila.

Chlapcův příběh upoutal pozornost fotbalového týmu FC Barcelona, který mu umožnil to, aby si mohl zakopat s elitními hráči. Jeho velkým snem je setkat se s argentinskou hvězdou Lionelem Messim a stát se profesionálním fotbalovým hráčem stejně jako on.