1. Marlon Brando odmítl převzít Oscara za nejlepší mužský herecký výkon v Kmotrovi.

2. Film byl extrémně populární po celém světě, akorát u nás v Československu se nesměl promítat kvůli údajné glorifikaci zločinu a násilí. Paradoxní je, že knižní předloha Maria Puza vyšla v českém překladu bez komentářů a cenzury.

3. Do filmu dělal hned dva konkurzy „Italský hřebec“ Sylvester Stallone, ovšem jeho snahy získat roli byly marné, ani jednu nedostal.

4. Na hlavní roli měl zálusk Frank Sinatra. Traduje se, že film viděl u sebe doma během soukromého promítání s tehdejším viceprezidentem Spirem Agnewem. Když film skončil a Agnew se Sinatry ptal, co si o něm myslí, řekl: Dobrý, ale až na výkon Marlona Branda.

5. „Když jsem Kmotra viděl poprvé, bylo mi z toho špatně. Všímal jsem si jen svých chyb. Nenáviděl jsem ho. Po několika letech jsem se na něho podíval znovu, z jiné perspektivy, a musím uznat, že je to dobrý film,“ prohlásil don Vito Marlon Brando.

6. Společnost Paramount, která Kmotra natáčela, napoprvé odmítla Al Pacina. Zdál se jim na roli málo známý, obyčejný a především vadilo, že je prcek. Jenže po prvních záběrech představitelé společnosti změnili názor.

7. Magazín Entertainment Weekly zvolil Kmotra za nejlepší film všech dob.

8. Al Pacino byl za roli Michaela také nominován na Oscara, ale na slavnostní ceremoniál nepřišel. Naštvalo ho totiž, že je nominován jen za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli, a ne za hlavní roli. Podle něho se na scéně objevoval víc než Marlon Brando. Al Pacino Oscara nedostal, Brando ano.

9. Režii odmítl Peter Bogdanovich. Ujal se jí překvapivě mladý režisér Francis Ford Coppola. Říká se, že Kmotra režíroval jen proto, že byl až po uši zadlužený.

10. O film byl takový zájem, že první víkend se v New Yorku tvořily neuvěřitelné fronty. Jedna měla šest řad a byla prý dlouhá přes pět bloků.

Kmotra si můžete pustit dnes ve 20:00 na Nova CINEMA.