1. Vymazlená budoucnost

Snem každého Čecha je zářivá budoucnost. Bohužel si neuvědomují, že nemohou jen snít, ale pro svou vysněnou budoucnost i něco udělat. Tohle nereálné fantazírování vzniká pravděpodobně doma na gauči, při sledování televize s pivem v ruce. Češi musí pochopit, že perfektní budoucnost nevykouzlí doma na koleni se čtyřmi dětmi na krku, ale budou si muset máknout. A jak moc dobře víme, slovní spojení „tvrdá práce“ se v Česku nerada poslouchá.

2. Být slavný

Samozřejmě, kdo by nechtěl být slavný a obletovaný. Ale v tomhle směru jsou Češi hned za Američany opravdovými přeborníky v trapném poukazování na sebe samého. Je jim úplně jedno, že se znemožní v různých reality show, ztratí poslední zbytky své hrdosti a udělají ostudu celé své rodině. Jejich vlastní čest jde stranou, hlavně že aspoň jediný den budou plnit fotky bulváru a jejich jméno se někde ukáže. Kdy konečně pochopíte, že takhle se slávě naproti nechodí?

3. Dokonalá žena/muž

Řekněme si na rovinu, že tři čtvrtiny lidí v Česku žijí po boku s člověkem, kterého si rozhodně nevysnili. A pak že jsou Češi nevěrní a chodí do bordelů, když se každé ráno probouzí vedle nateklé řepy, která nezvládla od posledního porodu shodit ani deko. České ženy ani muži o sebe nedbají a místo aby začali sami u sebe, svalují vinu jeden na druhého. S takovou zůstanete navždy sami!

4. Vila za městem

Ticho, klid, rodinná pohodička na zahrádce, tenhle scénář si promítá každá druhá česká rodina, než jde spát. Ráno se ale opět vzbudí v maličkém zašedlém osmnáctipatrovém paneláku. Většina Čechů nemá peníze, protože chodí do špatně placené práce, která je nebaví. To si potom můžou vilu za městem malovat akorát tak na papír.

5. Být inteligentní

Češi jsou velice inteligentní, ale ne přirozeně. Musí k tomu prozření ujít dlouhou cestu. A to nejdříve našetřit pár stovek na pivo a panáky, poté se vypravit do nejbližší hospody, naládovat do sebe co nejvíce alkoholu za co nejméně peněz a pak je dokonale inteligentní člověk zcela hotov. Po tomhle složitém procesu se z Čechů stávají lobbisté, odborníci přes EU a výživoví poradci.

6. Začátek pracovní doby v 10:00 ráno

O tomhle si řada Čechů může nechat opravdu jen zdát. Nemají totiž na takovou pracovní dobu nárok. Jejich pracovní pozice si přímo vynucují, aby vstávali ve čtyři a v práci byli nastoupeni za deset minut šest. Vstávat v deset ráno můžou, až budou v důchodu. Jestli se nějakého teda dožijí.

7. Exotická dovolená

Chorvatsko je už dávno ohranou záležitostí a je to takové druhé Česko, akorát s mořem. Thajsko, Dubaj, tohle láká Čechy daleko víc. Ale kde na to mají chudáčci vzít? Taková dovolená přijde na pěkný balík a na to se v průměrné české rodině šetří třeba i deset let, kdy celá rodina jí jenom rohlík a Gothaj!

8. Krásné a chytré děti

Jestli máma leští hadrem záchody a táta pracuje u pásu, těžko z jejich dětí vyroste další geniální člověk, jako je Markéta Kuča. Snem každého rodiče je, aby se jim narodila dcera nebo syn, jako jsem já. Jenomže to není jen tak. Taková se rodí jednou za sto let.

9. Práce snů

Tak tu si troufnu říct, že nemá 99 % české populace. Většina vykonává povolání, které je nebaví a nesnáší ho, ale musí. Mají na krku pět dětí, osm psů, a ač by to bylo skvělé řešení, tak vypustit je do světa, ať se starají, mi nepřijde příliš etické. Ovšem koupit někde na kraji města pole a každé ráno je vyhánět na pastvu, to už se jako přijatelné řešení jeví.

10. Být jako Markéta Kuča

Každý chce být jako já, nebo ještě lépe být mnou. Protože já mám všechno výše zmíněné, co vy nikdy nebudete mít. Žijte život podle Kuči a možná se k tomu taky jednou dopracujete!