Facebook je v současnosti nejúspěšnější a nejznámější sociální sítí na světě. Podle dostupných statistik má přes miliardu uživatelů a řada lidí na něm tráví i několik hodin denně. Přesto si troufáme tvrdit, že existuje ještě hodně věcí, které o Facebooku nevíte. Například?

  1. V designu Facebooku převažuje modrá barva, protože jeho zakladatel Mark Zuckerberg je částečně barvoslepý a nejlépe vidí právě modrou.
  2. Islandští zákonodárci na Facebooku diskutovali s občany o podobě nové ústavy.
  3. Známý graffiti umělec Dave Choe kdysi vymaloval první kancelář Facebooku a jako odměnu za své služby dostal místo peněz malý podíl ve firmě. Dnes je z něj díky tomu miliardář.
  4. Svého času jste na Facebooku mohli získat kupón na burger Whopper zdarma – stačilo odstranit 10 lidí ze svých přátel. Společnost Burger King s touto originální reklamní kampaní slavila natolik velký úspěch, že ji musela ukončit předčasně.
  5. Tato sociální síť byla původně známá jako Facemash. Teprve později došlo k přejmenování na Facebook. Doména facebook.com byla zakoupena v dubnu roku 2005 za cca 4 miliony Kč.
  6. Pokud by byl Facebook zemí, šlo by o třetí nejlidnatější stát na světě – víc obyvatel má jen Čína a Indie.
  7. Každý den je na Facebook uploadováno neuvěřitelných 300 milionů fotek. Celkem se zde nachází víc než 219 miliard snímků, což odpovídá 4 % ze všech fotografií, které kdy byly pořízeny.
  8. Přes třicet milionů účtů na Facebooku patří již mrtvým jedincům. Existují zdokumentované případy lidí zavražděných jen kvůli tomu, že někoho smazali ze svých přátel.
  9. Před několika lety se stal Facebook terčem útoku hackera Chrise Putnama, kterému se pomocí speciální aplikace podařilo pozměnit několik tisíc uživatelských profilů. Nedlouho poté Facebook Chrise zaměstnal.
  10. Odhaduje se, že Facebook je příčinou 20 % rozvodů v USA. A celých 25 % uživatelů dostalo od svého partnera kopačky právě prostřednictvím Facebooku.