10 věcí, které jste možná nevěděli o zlaté Ester Ledecké

Ester Ledecká je právem za hvězdu!
Zdroj: archiv
+ Dalších 14 fotografií
Ester Ledecká (22) šokovala na olympijských hrách svým vítězstvím v superobřím slalomu. Česká reprezentantka vyhrála o jedinou setinu sekundy před obhájkyní zlata ze Soči Rakušankou Annou Veith. Národ je dojatý a nemůže Ester vynachválit. Pojďme se podívat na 10 věcí, které jste o zlaté olympioničce netušili.
  • 1. Ester Ledecká ve své dosavadní kariéře absolvovala pouhých devět závodů Světového poháru a její nejlepší umístění byla 19. příčka. Proto bylo její zlaté vítězství naprostým šokem pro celý sportovní svět.
  • 2. Olympijská vítězka se už delší dobu pohybuje po boku sympatického blonďáka, ale o jeho identitě zarytě mlčí. Až dnes pod návalem emocí její bratr Jonáš Ledecký prozradil v živém vysílaní pro Radiožurnál, že se jedná o Petra Petřeka, který s ním hraje v kapele The Whale a hýčká si tělíčko nádherné Ester.
  • 3. Nikdo si nemohl nevšimnout, že Ester z nevysvětlitelného důvodu dává rozhovory v lyžařských brýlích, a nikdo nevěděl proč. Luděk Mádl se na svém facebookovém profilu vyjádřil, že je to s největší pravděpodobností právě kvůli sponzorům.
  • 4. Málokdo ví, že Ester má vítězství v genech. Její děda Jan Klapáč je bývalý československý útočník v hokeji, který z turnajů dovezl stříbro i bronz. Na zlatou sice nikdy nedosáhl, ale o to může být pyšnější na svoji vnučku.
  • 5. Ester získala zlatou medaili o jednu setinu sekundy. Svůj podíl na jejím vítězství nese také Ivo Tichý a jeho manželka Věra. Možná právě jejich kombinéza Don Quiet rozhodla o vítězství talentované sportovkyně.
  • 6. Olympionička není jenom zdatná sportovkyně, ale také velmi inteligentní dívka. V roce 2014 odmaturovala na gymnáziu v Kodaňské ulici v Praze. Poté uvažovala o studiu kvantové fyziky, ale nakonec začala studovat marketingovou komunikaci.
  • 7. V roce 2017 získala cenu Matteo Baumgartena pro sportovce, kteří úspěšně kombinují sportovní kariéru se studiem na vysoké škole.
  • 8. Ester Ledecká (22) má staršího bratra Jonáše Ledeckého (24), který se živí jako komiksový kreslíř a hudebník. Koneckonců to byl právě on, kdo se omylem prořekl a všem prozradil identitu přítele své sestry. Také se nevybíravě vyjádřil na adresu České televize a nazval je ču*áky.
  • 9. Je prvním českým alpským lyžařem, který získal zlatou medaili v jedné z disciplín sjezdového lyžování na zimních olympijských hrách. V Pchjongčchangu se také stala prvním závodníkem v historii, který na olympiádě startuje v lyžařské i snowboardové disciplíně zároveň.
  • 10. I když většina fanoušků vidí Ester Ledeckou v kombinéze, která zakrývá veškeré její křivky, tak když odhodí přebytečnou látku, dá vyniknout svému perfektnímu tělíčku. Půvabná snowboardistka se pyšní pořádným pekáčem buchet na břiše a vyrýsovanou postavou.

Co dělat při jaderné havárii: Základní rada zní schovej se a zůstaň v kontaktu, říká Dana Drábová