Víme, že už možná máte Varů plné zuby, ale my zase víme, že kdybychom tu nebyli, tak by se zbořil svět a vy byste měli pocit, že nejsme investigativní a v terénu. Statečně se proto prokousáváme festivalem a můžeme vám říct, že to opravdu není úplně jednoduché. Tohle je 10 věcí, které nás točí hned po ránu!

1) V 9 vás probudí hlasitá hudba, která ještě nepřestala hrát. A vzhledem k tomu, že jste šli spát v 6, tak vám z toho zrovna dvakrát do zpěvu není.

2) Nemůžete najít mobil. Ano, je dost možné, že jste si ho nechali na baru ve Finlandia stanu, nebo že vám ho z kapsy vytáhl ten neznámý člověk, co o sobě lámanou angličtinou tvrdil, že je slavný režisér, a pořád se k vám mačkal.

3) Zase se nedostanete na žádný film, protože jste si zapomněli poslat akreditační SMS kód, fronta je nekonečná a výjimky neexistují.

4) Zjištění, že máte kocovinu

5) Zjištění, že jste za poslední 4 dny spali asi 6 hodin a kocovina se stává již vaším chronickým stavem.

6) Déšť. Vy jste si chtěli obléct ty krásné letní šaty, ale venku prší a vy nemáte deštník. Takže se opět budete muset kvůli festivalové pláštěnce tvářit jako nenápadný kondom mezi tisíci nenápadnými kondomy.

7) Pohled do peněženky. Ano, k moři letos nepojedete, protože jste byli už ve Varech.

8) Kyselka na lačný žaludek. Pokud nepotřebujete zrychlit metabolismus, nedělejte to.

9) 456 selfie z Varů na vašem Facebooku, které „olajkoval“ ze soucitu jen váš soused a sestřenice.

10) Zjištění, že nejzajímavějšími osobnostmi ve Varech jsou stejně vaši kámoši, se kterými se vídáte téměř denně v Praze.