Nejslavnější kočka na světě Grumpy Cat z Arizony, která se proslavila svým mrzutým výrazem, je teď regulérně i nejbohatší kočkou na světě. Za dva roky si vydělala v 64 milionů liber, což jsou v přepočtu téměř dvě miliardy korun.

Kočka, pravým jménem Tartar Sauce, se proslavila před dvěma lety téměř přes noc, když její majitelka Tabatha Bundesen dala na Facebook pár jejích fotek. Nikdo nevěřil, že takto skutečně může nějaká kočka vypadat, a osočovali majitelku z podvodu.

Tabby se bránila a dala na YouTube videa, aby lidé viděli, že Grumpy Cat opravdu existuje. Během několika hodin se videa rozšířila po celém světě a začala éra nejslavnější kočky na světě.

Po Grumpy Cat začal toužit každý, a tak její majitelka jen reagovala na poptávku. Teď si můžete koupit trička, hrníčky nebo plyšáky s podobou této kočky. Dokonce se po Grumpy Cat pojmenovala jedna káva, která se prodává ve všech amerických kavárnách a říká se jí Grumpuccino.

Dále se objevila v reklamě na Friskies a kniha A Grumpy Book se během dvou týdnů stala nejprodávanější knihou na Amazon.

Není tedy pochyb, že Grumpy Cat je prostě tím nejlepším miláčkem, který si člověk může přát. Majitelka Tabby díky ní mohla odejít z práce a užívat si peněz, které jí de facto vydělala její kočka.

A co může za ten mrzutý výraz? Grumpy Cat trpí malým vzrůstem neboli nanismem. Ten se u ní projevil právě i v obličeji.