Morava je jiná než Čechy. Je bodřejší, ale jak je blízko Slovensku, tak i trochu naivnější. A má legrační bývalé, současné i budoucí senátory. Většinou jsou to uličníci za vodou a se škraloupem.

Brzy přibude za korupci ve fotbale pravomocně odsouzený filantrop, lidumil, fasa chlap a majitel Synotu Ivo Valenta v Uherském Hradišti a okolí.

Volit ho budou hlavně diváci seriálu Vinaři a Prima Love, tedy všichni. Logicky, protože…

  1. Moravákům je už stejně všechno jedno, Prahu nedoženou.
  2. Na Moravě věří, že bohatý nebude krást, že už má. V Praze vědí, že je to naopak, protože všichni jsou tam bohatí, díky tomu, že kradou nebo neplatí daně.
  3. Boháč z Moravy má 500 billboardů a je tedy důvěryhodnější než lidovec s pěti, i přesto, že ten praktikuje desatero a dodržuje zákony.
  4. Moravákovi stačí, že boháč řekne, že má ten kraj rád. Chudý kandidát to sice říká taky, ale tutově si chce hlavně nakrást a pak frnknout do Prahy.
  5. Moravákovi se líbí, že boháč sponzoruje místní fotbal, a co víc, má soudní štempl na to, že umí rozhodnout o dění na hřišti už tři dny před zápasem.
  6. Moravák se řídí jednoduchým kódem: Boháč je z lidu, ještě se v politice nezašpinil. Chudý politik je politik, takže se ušpinil a ještě si doteď, mamlas, ani neuměl nakrást.
  7. Moravákovi je jedno, kdo bude senátorem, neb většinou netuší, ani co je to Senát.
  8. Moravák viděl boháče v místním tisku na fotce, jak chová dítě a rozdává štamprlata se slivkou pod májkou, tedy je to člověk, co je pro rodinu a chlastá. Já jen chlastám, čili je lepší než já.
  9. Moravák ví, že jeho boháč vlastní většinu forbesů v okrese, takže už do něj stejně investoval, co se dalo, proč mu ještě nedat hlas, třeba na oslavu vítěz zařídí, že konečně začne v herně dávat. Lidovec nejen že nic nezařídí, protože nemá konexe jako boháč, ale ještě bude chtít zrušit bedny.
  10. Moravákovi je fuk, jak to pak bude, protože on si buď brzy splní sen o stěhování do Prahy, nebo se uchlastá, jiný osud tam dlouho nikdo neměl. Pokud si to nehodil kvůli bednám…

Bonusový bod 11, ten nejpravdivější: Protože moravští voliči jsou většinou sedláci, co mají větší brambory.